Wybrane prace wykonane w domach, mieszkaniach, łazienkach, lokalach na przestrzeni kilku lat. Większość prac glazurniczych jest w osobnej galerii.

Dom w Łańcucie - 180 m2.

   Dom ze stropodachem wykończony według projektu architektonicznego. Dół to w większości duży salon połączony z kuchnią i jadalnią plus mały pokój, łazienka i wiatrołap. Góra to cztery pokoje, duża łazienka i garderoby. Rozpoczeliśmy tu od obudowy okien dachowych w stropodachu. Wykonaliśmy tu sufity podwieszane i zabudowy g-k, m.in. zabudowę klatki schodowej. Następnie po montażu futryn ukrytych szpachlowanie tynków, prace malarskie i glazurnicze. W salonie ściana TV jest wykonana z gresu wielkoformatowego i wstawek z listew chromowanych. W obu łazienkach jest prysznic wykonany z płytek plus odpływy liniowe z listwami spadkowymi, więc uniknęliśmy kopert. Meble i tapety wykonały zaprzyjaźnione firmy. Na balkonie wykonałem tzw. kamienny dywan (drenaż z kruszywa marmurowego zatopionego w żywicy).

Mieszkanie w Rzeszowie - 100 m2.

   Mieszkanie na Zielonych Tarasach według pomysłu architekta i właścicieli, urządzone w stylu kolonialnym ;). Jest duże, można prównać je do domu lub apartamentu. Wewnątrz jest przestronny salon z kuchnią, hol, przedpokój, garderoba, trzy sypialnie i dwie łazienki. Wykonaliśmy prace malarskie i dekoratorskie, prace glazurnicze oraz pozostałe prace wykończeniowe i montażowe z wyjątkiem mebli. Mieszkanie wymagało zrobienia od nowa instalacji elektrycznej i znacznej zmiany instalacji wod-kan i c.o. Nieznacznie zmieniliśmy układ ścian. Wiele pracy trzeba było poświęcić licznej sztukaterii oraz dużej łazience. Jeśli chodzi o sztukaterie, to jak zwykle krzywe sufity sprawiły nieco problemów. Natomiast duża łazienka wymagała zman instalcji oraz w sumie całego projektu. Problemem było zamontowanie odpływu liniowego w cienkiej wylewce (brodzik typu "walk-in", czego nie udało się zrobić w małej łazience). Odpływ ze stali nierdzewnej cały spawany robiłem na zamówienie. Dzięki umieszczeniu go na zewnątrz (w wejściu do prysznica) podłoga jest płaska na całej powierzchni (niewidoczny spadek, bez koperty), ale woda nie zalewa łazienki. Jest to nowoczesne rozwiązanie często pokazywane w katalogach producentów. Do wielkiego lustra zrobiliśmy osobną konstrukcję po to, żeby umieścić za nim oświetlenie. Różnicę robi też wanna ceramiczna i strukturalna biała glazura na jednej ze ścian.

Dom w Łańcucie.

   Dom parterowy z możliwością adaptacji poddasza - parter z garażem 132 m2. Wykończenie z dużą dawką minimalizmu, prostych form i przestronności, czyli w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Kolorystyka zdecydowanie skandynawska - biele, delikatne popiele, trochę czerni i dużo imitacji drewna. Brakuje tylko cegły, ale może kiedyś będzie. Ze wzgledu na to, że w całym domu są wysokie okna zaczynające się od podłogi a grzejniki tunelowe, które można by pod nimi zamontować były zbyt drogie i zbierałyby kurz kotłując go po pomieszczeniach, zdecydowałem się na korzystniejsze dla alergików, oszczędniejsze ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach i na podłodze gres imitujący drewno bukowe, jednakowy na całości, w układzie okrętowym. Mimo licznych dylatacji pewnym zabiegiem udało się uniknąć cięcia płytek na dylatacjach - podłoga jest ciągła na np. szesnastu metrach długości - w domu nie ma progów. Zdecydowałem się na suche tynki m.in. ze względu na mikroklimat. Sufity dekoracyjne w całym domu - czarne wnęki z oświetleniem punktowym w części dziennej - białe wnęki w trzech pokojach z oświetleniem liniowym plus wnęki do ukrycia karniszy. W sufitach schowana jest także instalacja do rozprowadzenia ciepła z kominka za pomocą turbiny i folia odbijająca promieniowanie cieplne. Zabudowa kominka jest zamontowana do sufitu i ściany przez co sprawia wrażenie wiszącej nad podłogą - na podłodze stoi jedynie wkład. Czarna przestrzenna zabudowa, na której wisi na wysięgniku telewizor stoi na podłodze i kończy się we wnęce sufitu sprawiając wrażenie przechodzącej na poddasze. Ogólnie mimo, że dom ma zaledwie 112 m2 udało się stworzyć wrażenie dużej przestrzeni - większej niż w rzeczywistości. Ciekawy efekt uzyskałem w łazience wklejając dwa lustra obok siebie na tle szarych płytek o orientalnym wzorze. Wchodząc do niej ma się wrażenie, że zamiast drugiego lusta (od podłogi do sufitu) znajduje się tam wejście do drugiego pomieszczenia. W suficie umieściłem szeroką deszczownice nad odpływem liniowym - brodzik jest otwarty jak w łaźni. Pierwotnie miała być kabina, ale nie ma takiej potrzeby - strumień wody jest szeroki, przez to o niskim ciśnieniu, woda rozchlapuje się co najwyżej do pół metra od koperty brodzika, w ciągu godziny to co nie spłynie do odpływu samo wysycha od podłogówki.

Dom w Trzebownisku.

   Dom z poddaszem według pomysłu architekta. Wykonaliśmy sufity podwieszane, prace glazurnicze i malarskie.

Mieszkanie w Łańcucie - 70 m2.

   Mieszkanie w starym bloku z płyty. Wycinane, wyburzane i przesuwane ściany w celu nadania mieszkaniu przestronności. Mieszkanie podzieliliśmy na część dzienną z salonem, przedpokojem i kuchnią i na część sypialną z trzema pokojami i łazienką. Na wprost wejścia z części pokoju zrobiono garderobę z rozsuwanymi lustrzanymi drzwiami. Łazienkę powiększono przesuwając ścianę kosztem korytarza i przyłączając wcześniej osobne WC oraz wstawiono w niej drzwi przesuwne. Wyrzucono wąskie drzwi z korytarzy, kuchni i salonu. Powiększono wszystkie przejścia po usuniętych drzwiach. Usunięto ścianę kuchni, a przebiegający pion z instalacją zabudowano regałem z płyt g-k. Zabudowano płytami g-k wszystkie stare wnęki i belki przy oknach oraz wyprostowano resztę nierówności. Okna mają nowe szpalety. Do tego w większości mieszkania są sufity podwieszane z oświetleniem halogenowym. Wszystkie prace to nasz pomysł, bez ingerencji architekta. Ostatne zdjęcie było zrobione przed remontem.

Willa Klaudyna w Rzeszowie.

   Realizacja według projektu biura architektonicznego. Wykonaliśmy sufity podwieszane i pozostałe zabudowy, gładzie, prace glazurnicze i malarskie oraz wykończyliśmy tarasy.

Mieszkania w Rzeszowie

   Dwa prawie identyczne mieszkania w nowym bloku 42m2 według pomysłu klienta.

Dom koło Łańcuta.

   Montaż systemów suchej zabudowy (poddasze, dekoracyjne sufity podwieszane, pozostałe zabudowy), prace malarskie.

Dom w Albigowej.

   Kompleksowe wykończenie wnętrza - sucha zabudowa (poddasze, sufity podwieszane, zabudowy w salonie, suche tynki w łazienkach), prace glazurnicze i malarskie.

Adaptacja poddasza niedaleko Łańcuta

   Poddasze 10 m2 nad starą częścią domu, które połączyliśmy z nową przybudówką. W trakcie prac okazało się, że należy wymienić w części stary drewniany strop i wyrównać jego poziom z poziomem dobudówki. Był to błąd poprzedniej ekipy budowlanej, która za wysoko zrobiła strop oraz źle wykonała zabudowy płytami g-k. Poprawiliśmy źle obudowane okna i naprawiliśmy niemal wszystkie łączenia płyt, które popękały. W części wykonywanej w całości przez nas, wybudowaliśmy ściany działowe i instalacyjną w łazience, zabudowaliśmy komin i słupy szafą z płyt g-k. Przesunęliśmy także okna dachowe i wykonaliśmy łazienkę.

Dom w Rakszawie.

   Wszystkie prace glazurnicze. Podłogi gres 80 x 80, ściany gres 120 x 60. Jak zwykle postaraliśmy się nie ciąć płytek w dylatacjach dzięki użyciu kleju typu polimerowy bardzo elastyczny, zamiast drogiej membrany. Odpływy robione na zamówienie.

Prace glazurnicze.

   Pozostałe prace znajdują się w galeriach z kompleksowymi wykończeniami. Niektóre linie wydają się krzywe - jest to typowa przypadłość aparatu cyfrowego. Zapewniam, że wszystko jest proste, wyznaczone laserem krzyżowym.

Prace na dużych obiektach.