WYKOŃCZENIA WNĘTRZ.


   Zajmujemy się kompleksowym wykańczaniem wnętrz, zwanym potocznie wykończenie pod klucz w mieszkaniach, domach i lokalach zwykle mających stan deweloperski. Zawodowo zajmują się tym technolodzy robót wykończeniowych. Jest to usługa chętnie wykonywana przez takie firmy jak Erembud, gdyż wchodzi się do pustych pomieszczeń i robi je od początku do końca, często według projektu. Praca jest ciągła i nie tak problematyczna jak remont. Łatwiej jest ją wycenić, bo robi się konkretne prace, bez martwienia się co wyjdzie w trakcie jak podczas remontu. Nie wykonujemy mebli, ale sporadycznie zajmujemy się ich montażem. Często z lokalu wychodzimy jako ostatni.
   Chętnie współpracuję z architektami, bo wiedzą czego chcą, choć nie zawsze wiedzą, czy jest to wykonalne i jak tego doknać. Od tego jest wykonawca. Nie każdego stać na architekta. Wtedy służę pomocą.
   Potrafię doradzić, wymyślić i wykonać dobrze wygladające wnętrze. Przykładem niech będą poniższe dwa zdjęcia. Są to dwa identyczne sąsiadujące domy wykończone bez projektanta.
Po lewej dom według pomysłu właścicieli. Do tego jakiś wykonawca zrobił to niedbale czego nie widać na tym zdjęciu.
Po prawej dom według mojego projektu w stylu nowoczesnym, skandynawskim. Więcej zdjęć z domu po prawej znajduje się w galerii. Prawdziwą różnicę widać z oświetleniem. To naprawdę dwa identyczne salony, choć ten na prawym zdjęciu wydaje się większy, ale to tylko złudzenie.
   Poza pomysłem, ważna jest też jego realizacja oraz materiał na jakim się pracuje. Dokładam wszelkich starań aby prace były wykonane rzetelnie i starannie. Często proponuję inne rozwiązania lub inne materiały jeśli wiem, że są lepsze. Jestem na bieżąco z nowymi materiałami i technologiami.
Priorytetem jest jakość. Niestety część klientów nie widzi różnicy dopuki nie pokaże im się jej palcem lub dopuki nie będą mieć obu wykonań przed oczami. Poprostu nie każdy ma poczucie estetyki i wyobraźnię. Nie każdy widzi potrzebę zapłacenia więcej za coś co robi różnicę.

   Obecnie najpopularniejsze style to nowoczesny, skandynawski, minimalistyczny, glamour, kolonialny, art deco, prowansalski, klasyczny, loftowy. Poza tymi istnieją także inne, które są nowościami, lub którym nazwy nadają konkretni architekci, i które projektują tylko wybrane biura.
To tyle jeśli chodzi o gust i umiejętność zaprojektowania wnętrza. Nie zajmuję się projektowaniem wnętrz. Robie to sporadycznie, tylko i wyłącznie dla siebie. Od tego są architekci lub dekoratorzy wnętrz. Często korzystam ze stron typu HOMEBOOK .