ZASADY WSPÓŁPRACY


   Jeśli poszukujecie Państwo rzetelnego wykonawcy i moja oferta jest dla Państwa interesująca, proszę wysłać zapytanie e-mailem lub wcześniej zadzwonić. Jeśli będę zaintersowany, wycenię usługę. Po akceptacji kosztów i terminów ewentualnie podpiszemy umowę. Umowa to formalność, natomiast takie szczegóły jak koszty, rozliczenia, harmonogram, zmiany itd. będą mieć potwierdzenie e-mailem lub w inny sposób.
Umowa i potwierdzenia ustaleń to zabezpieczenie dla obu stron pomagające uniknąć błędów.
   Prace mogę wykonać materiałem własnym lub powierzonym. Usługa z materiałem własnym - VAT 8% dla osób fizycznych i powierzchni nie większej niż przewiduje ustawa lub mogę udzielić rabatu na większość materiałów (farby, płytki, chemia budowlana itd.) kupowanych przeze mnie u moich dostawców.
Usługę z materiałem mogę rozliczać na dwa sposoby:
- oddzielnie materiał i robociznę,
- razem materiał z robocizną (bez rozbijania).
   Usługa z materiałem w przypadku otrzymania zaliczki na materiały, ale przeważnie materiały lub usługę rozliczam sukcesywnie po zakończeniu jakiegoś etapu.
Materiały rozliczane odzielnie - na podstawie dokumentów sprzedaży (Zamówienie, WZ, Proforma, Paragon), a ewentualne rabaty i vat odliczam przy rozliczeniu lub wystawieniu faktury.
   W przypadku większych zleceń całość zostanie podzielona na kilka etapów i każdy etap będzie rozliczany po jego zakończeniu (sukcesywnie).
   W przypadku prac, których nie wykonuję mogę zaproponować zaprzyjaźnioną firmę.
Odpłatnie mogę nadzorować prace wykonywane przez firmy wybrane przez Klienta.
Podejmę współprace także z innymi firmami budowlanymi i instalatorskimi.
   Pomogę w doborze rodzajów i ilości materiałów, w wyborze technologii oraz we wstępnej aranżacji wnętrza.
W trakcie prac mogę korzystać z pomocy doradców technicznych, jeśli uznam, że tego potrzebuję.
   Odbioru dokonujemy zgodnie z przepisami budowlanymi.
   Najlepszym sposobem na uniknięcie przeróbek jest wykonywanie prac zgodnie z projektem przez wszystkie ekipy. W przypadku jego braku postępujemy zgodnie ze sztuką budowlaną lub według ustaleń z klientem (ustaleń przed wykonaniem pracy - zmiany po wykonaniu pracy są płatne - proszę o przemyślane decyzje).

   Prace należy wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną, natomiast w wykończeniach chodzi także o estetykę, o to coś co robi różnicę,
a to już zależy od umiejętności wykonawcy.

     Umowa o roboty wykończeniowe.